Ekologická tříkolka

spira4u-three-wheeler-front-three-quarters-03

Na nedávném Detroit Auto Show byla pod chytlavým sloganem – „Soft, Safe, Sexy“ prezentována elektrická tříkolka Spira4u . V jejím případě jde kombinaci expandované polypropylenové pěny na sklolaminátových podkladu s konstrukcí včelí plástve, aby bylo možné dosáhnout jedinečnou kombinaci ekonomiky, bezpečnosti a pohodlí.

Jeho tvůrce na Detroit Auto Show o této ekologické tříkolce řekl: „Jsme tu proto, abychom chránili lidské životy, snížily náklady na energii a dělali green věci. Přesto, zabijákem číslo jedna jsou nehody vozidel “

V jejím případě jde o městský vůz s rozměry 2700 x 1450 x 1250 mm (dx š xv). Po otevření poměrně širokých dveří na pravé straně uvidíme jedno sedadlo, jednoduchou palubní desku a místo volantu „dvě držadla“ ve svislé poloze s displejem.

images

Za sedadlem pod krátkou kapotou nachází zavazadlový prostor (údaj o jeho objemu se neuvádí). Elektrická tříkolka může být poháněna jedním nebo dvojicí trakčních elektromotorů, každý s výkonem 10 kW. Energii čerpá ze zásobníku elektrické energie na bázi lithium-ion s kapacitou 72 Ah. Při uváděnou hmotnosti 236 kg mu energie zásobníku zajistit dojezd 112 km . Uváděná maximální rychlost je 1 00 km / h .

Zásobník energie je možné nabít z klasické zásuvky za 4 hodiny a pomocí rychlonabíječky za 2 hodiny. V základním provedení se uvádí cena 9000 USD ( 8100 Euro ), po připlacení 3500 USD (3115 Euro) je k dispozici další zásobník energie, čímž se dojezd prodlouží na 225 km a za cenu 1500 USD (1335 Euro) lze získat druhý trakční elektromotor pro zvýšení rychlosti. Aby si každý mohl „vyladit jízdu podle své chuti“ je zákazníkům k dispozici program elektronického regulátoru. Pro zvýšení pohodlí při nabíjení společnost ukázala odnímatelný zásobník energie.

A aby toho nebylo dost, když zákazník odstaví svou elektrickou tříkolku, tak ji jednoduše jednou rukou „postaví na ocas“, čímž se šetří místo na parkování.

Doposud bylo postaveno více než 30 ks této jedinečné tříkolky a najeto více než 15 000 testovacích kilometrů.

imagegallery-44184-54c0f782a8b8f

 

 

Podívejte se i na jiné chytré vychytávky.