Green forum 2011

Green forum 2011
Green forum 2011

Kde se teorie setkává s realitou – tak zněl podtitul konference, která proběhla 14. června 2011 v budově CITY TOWER v Praze na Pankráci. Tuto konferenci pořádalo Velvyslanectví Švédska a zahajovala ji její excelence Inger Ultvedt, velvyslankyně Švédska.

Švédsko patří mezi země s vysokou kvalitou životního prostředí, jež hraje klíčovou roli nejen na politické úrovni, ale také ve švédské ekonomice a společnosti. Svědčí o tom kladný a proaktivní přístup švédských firem a obyvatel, kteří se svou činností výrazně podílejí na ochraně životního prostředí. Švédsko se prosazuje i v mezinárodním měřítku: ekologicky šetrné technologie švédských firem se úspěšně uplatňují v mnoha zemích světa a v posledních letech upoutává velkou pozornost i švédský model udržitelného rozvoje měst. tzv. SymbioCity.

O zkušenostech s využitím ekologicky šetrných technologií ve veřejné dopravě promluvil generální ředitel Dopravního podniku hl. města Prahy Ing. Martin Dvořák. K vidění byla rychlonabíjecí stanice od ABB, městský autobus na hybridní pohon Volvo, ale i elektromobil české společnosti EVC Group.

Celodenní akce byla zakončena recepcí na Velvyslanectví Švédska.