Městský elektromobil E-ONE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Účastníkem první elektrické rallye, která se uskuteční 9.června v severovýchodním Nizozemsku bude i elektromobil holandského původu s jednoduchým názvem E-ONE . Tato rallye je určena pro všechny typy elektromobilů s minimálním dojezdem 50 km . Zúčastnit se rallye mohou také elektromobily provozovány podniky a vládními agenturami, které splňují tyto požadavky.

Elektromobil E-ONE byl nedávno schválen ministerstvem. Pohon elektromobilu s rozměry 1999 x 740 x 1200 mm (dx š xv) zajišťuje trakční elektromotor s výkonem 1kW. Vpředu je kolo 1 × 12 a vzadu kola 2 × 20. Elektromotor čerpá energii ze zásobníku, tento obsahuje 1/2/3 moduly (LiFePO), každý s napětím 48V a kapacitou 10 Ah. Nabíjení zásobníku energie je možné ze zásuvky 220/240 V 3A. E-ONE je určen pro jednu (ležící) osobu, která nastupuje po odklopení průhledné kopule směrem nahoru.

Parkování může být klasické na všech kolech nebo jak je to vidět na obrázku uprostřed i ve vzpřímené poloze.

Řidič má všechny potřebné informace uvedené na displeji, který je umístěn na volantu.

Podle dosud zveřejněných informací je v karoserii prostor i na zavazadla s objemem 50L. Elektromobil E-ONE s pohotovostní hmotností 77kg a celkovou hmotností 200 kg dosahuje maximální rychlosti 25 km / h a má dojezd podle počtu modulů v zásobníku 40 – 80 – 120 km.