VSE věří elektromobilům – buduje pro ně nabíjecí infrastrukturu

infrastructure_globe_1_small_web

Podívejte se, jak daleko s elektromobilitou na Slovensku:

Základním předpokladem fungování elektromobilů je prolomení začarovaného kruhu „bez aut nemá význam budovat infrastrukturu“ a „bez infrastruktury není možné používat auta“. VSE proto jako první společnost na Slovensku vybudovala v Košicích první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily.

Další nabíjecí stanici jsme otevřeli v Bratislavě – jde o první nabíjecí stanici pro elektromobily v hlavním městě, která je určena pro veřejnost. Později jsme otevřeli nabíječku v Popradu, Nitře a v Lázních Štós.

Další nabíječky jsme začali stavět ve spolupráci s partnery, kteří začali vnímat elektromobilitu jako vhodný doplněk k jejich byznysu. Tak vznikla nabíjecí stanice v Levoči (Car and Wash centrum Kärcher) či před ekologickou budovou Eco Point v Košicích , na parkovišti v Prešově iv komplexu spol. Schnellecke v Lozorne.

Všechny stanice jsou veřejně přístupné s evropským nabíjecím standardem Mennekes Type 2. Kromě těchto nabíječek jsme také hrdí na to, že už i v obcích se rozhodli přepnout na zelenou. Výborným příkladem je Dopravní podnik města Košice, který v říjnu 2014 křtil ve svém vozovém parku 5 elektoautobusů – stali se tak jedničkou mezi středoevropskými městy.

Electric-Car-Batteries

Pomocí našeho know-how v této oblasti jsme jim pomohli navýšit v depu MRK (maximální rezervovaná kapacita) v napěťové soustavě a vybudovat přípojku, která by umožnila nabíjení se elektroautobusů.

Elektřinu na našich nabíjecích stanicích budeme zákazníkům poskytovat zdarma do konce roku 2015.
V současnosti hledáme partnery pro e-mobilitu, kterým nabízíme poradenství při výběru místa a typu nabíječek, jejich instalaci ale i samotné nabíjecí stanice či „domácí ebox“ které jim umíme zabezpečit ve spolupráci s naším mateřským koncernem RWE.

SEVA: Firmy se spojili pro dopravu bez emisí
V dubnu 2012 Východoslovenská energetika as a další představitelé energetického a elektrotechnického průmyslu oznámily založení České asociace pro elektromobilitu (SEVA), jejímž úkolem je zastupovat a podporovat rozvoj dopravy a dopravní infrastruktury pro osobní i užitková elektromobily na Slovensku.

Mezi hlavní cíle organizace patří:
Vznik efektivní komunikační platformy mezi veřejnou správou, vzdělávacími institucemi, podnikatelskými subjekty a zahraničními partnery, podpora rozvoje konkurenčního prostředí na trhu s elektromobility v ČR, spolupráce s odbornými organizacemi, institucemi a podnikateli a v zahraničí, zastupování elektromobility jako nového průmyslového odvětví.